Certifikace strukturované kabeláže

Permanent Link definice

Instalační technici při měření strukturované kabeláže musí prokázat, že pevná část kabelážního systému (s výjimkou uživatelských šňůr) splňuje požadavky ANSI / TIA-568-C.2 nebo ISO / IEC 11801: 2010.
Prodejce kabelážního systému nabízí víceletou záruku a vyžaduje certifikaci kabeláže.
Pokud vidíte instalačního technika provádět certifikaci strukturované kabeláže pomocí Channel Adaptérů, měli byste měření přerušit a zeptat se ho proč neměří Permanent Link.

Při měření strukturované kabeláže na Permanent Link patří do měření konektor RJ45 na konci testovacího kabelu, ale do měření se nezahrnuje měřicí kabel a připojení do certifikačního přístroje.
V případě adaptéru DSX-PLA004 od přístroje DSX-5000 se jedná o jediný průmyslově použitelný Permanent Link adaptér, který u měřícího RJ45 konektoru garantuje požadavky na NEXT, FEXT a Return Loss dlevýše uvedených norem. Část certifikačního kabelu je z měření odstraněna s použitím kalibračních konstant uložených v adaptéru.
Obdobná konstrukce Permanent Link adapteru je použita i u certifikačních přístrojů řady Fluke Networks DTX.

Certifikační přístroje řady Versiv
Ekonomický certifikační přístroj DTX-1500

Certifikace strukturované kabeláže - Channel definice

Jediný okamžik, kdy byste měli provádět měření strukturované kabeláže na Channel (kanál), je potvrzení end-to-end výkonnosti a to včetně použitých propojovacích kabelů (patch kabelů).

Není dovoleno provádět certifikaci kabeláže se dvěma propojovacími kabely tj. obejít celou instalaci se dvěma propojovacími kabely. Vždy musí být certifikace kabelážního systému na channel provedena s propojovacími kabely reálně používanými v konkrétní instalaci
V okamžiku, kdy je propojovací kabel přesunut, měření na Channel již není platné.
Pokud vidíte instalačního technika certifikovat kabelážní systém pomocí Channel adaptérů, měli byste se ho zeptat proč necertifikuje kabelážní systém na Permanent Link. Když budete potřebovat vystavit záruku na instalovaný systém, záruka se podle norem vystavuje pouze na základě měření kabeláže na Permanent Link.

Definice Channel obsahuje až čtyři spojení a spojení mohou být nejméně dvě viz. ANSI / TIA-568-C.2 a ISO / IEC 11801: 2010.
Tyto standardy pro certifikaci kabeláží vyžadují, aby certifikační přístroje vyloučily z měření konektory, kterými propojovací kabely připojují do měřících Channel adapetrů.
Toho je dosaženo pomocí digitálního zpracování signálu v DSX a DTX CableAnalyzeru. Nicméně DSX CableAnalyzer posoudí NEXT na kanálovém adapteru a pokud je mimo normu, vypíše chybové hlášení „Bad patch cord at main“ nebo „Bad patch cord at remote“.
Uživatelé mají tedy možnost vědět, zda použitý patch kabel i RJ45 konektor je kvalitní i když je poslední konektor vyloučen z měření.

Certifikační přístroje řady Versiv
Ekonomický certifikační přístroj DTX-1500

Certifikace strukturované kabeláže – modifikovaný jedno konektorový Permanent Link definice

S DSX-5000 CableAnalyzer, je možné měřit strukturovanou kabeláž i případě, že vzdálený konec kabelu byl ukončen RJ45 konektorem.

Zíkáte na takto změřenou kabeláž záruku od výrobe kabeláže? Měli byste se ním poradit, protože to je jeho záruka, nikoli záruka od Fluke Networks. Slovo dodavatele kabelážního systému je konečné.

BICSI uznává tento styl měření kabeláže a některé normalizační orgány se snaží definovat tuto link definici.

Připojte DSX-5000 CableAnalyzer jak je uvedeno níže. Hlavní jednotka musí být na konci patch panel.

Vyberte testovací limit:

  • Klikněte na zkušební limit z HOME SCREEN > EDIT> Test Limit > MORE
  • Posuňte dolů do aplikace a klepněte na tlačítko pro zobrazení:
    K dispozici jsou dvě možnosti. Cat 5e a Cat 6. Klepněte na tu, kterou chcete použít. (A volba Cat 6A bude přidán v další verzi kódu DEC 2013).
  • Klikněte na položku SAVE > Use SELECTED
Na rozdíl od DTX CableAnalyzer se vám při měření kabeláže nezobrazí chybová hláška „Špatná kombinace permanent lin a channel adapteru“. Pokud se vám zobrazí zpráva oznamující špatný propojovací kabel na druhém konci, to znaktorovat.

Certifikační přístroje řady Versiv


© FLUKETESTERY.CZ Všechna práva vyhrazena.

created by hotpotato – xhtml & css valid, use Mozilla – the best browser available | Fluke Networks

Informace o cookies | Informace o ochraně osobních údajů